כיצד לתכנן נופש בצפון?


אם אתם מרגישים קצת ירודים, זקוקים לטעינת מצברים קטנה, צאו לנופש! לא משהו מסובך, לא טרקים בדרום אמריקה, לא לבקש מהבוס שבועיים חופשה, סתם יציאה מהעיר לטבע, משהו פה קרוב. בארצנו הקטנטונת, אין הרבה התלבטות: נופש בצפון יוציא אותנו לטבע, לשטוף את העיניים בירוק של הר וכחול של שמיים, קצת מרחבים, מקום לינה פסטורלי, טיול רגלי או אטרקציה לילדים, מסעדה טובה ואתם מסודרים.

אבל כדי לא לבזבז זמן בנסיעות מיותרות, וכדי להבטיח מקום, מומלץ לבצע תכנון מוקדם.

 

שלב ראשון - בתכנון נופש הוא התאמתו למשתתפים. הנופש ישתנה מקצה לקצה אם הנופשים הם משפחה עם ילדים קטנים, משפחה עם בני נוער, זוג צעיר בתחילת דרכו או שני זוגות בוגרים בטיול של חברים. אפשר למצוא בצפון שפע אפשריות לינה ובילוי, רק צריך להתאים קהל ליעד.


שלב שני - וידואי מי מצטרף, העריכו את התקציב. אם אתם נוהגים לא לעשות חשבון כשאתם בחופשה, או אם אתם אוהבים תמיד לצאת בזול, נופש בצפון נותן מענה לכולם.

 

בדיקה מקיפה מה כולל הלינה
עכשיו כדאי להזמין מקום לינה. הצפון מספק מגוון רחב של מקומות לינה, מאתרי קמפינג לצד נחל זורם ועד צימרים מפנקים עם ג'קוזי, ארוחות גורמה וחדרי בוטיק ייחודיים. רק תמצאו את מה שמתאים לכם, ותוודאו שהשירותים הניתנים במקום עונים על צרכיכם. למשל, האם אפשר להביא כלבים לאתר הקמפינג שבחרתם, או מה כוללת ארוחת הבוקר בצימר שצופה על הכנרת.

 

אם אתם מתכננים לטייל ובוודאי אם אתם נוסעים עם ילדים, רצוי שמקום הלינה יהיה בסביבת היעדים שתבחרו, או הפוך. לכן במקביל להזמנת מקום לינה כדאי לבחור את יעדים לטיול רגלי או אטרקציות לילדים. אולי רפטינג בנהר הירדן ואז טיול שטח למיטיבי לכת? או שמא רכיבה על סוסים לקטנים ולגדולים? אם תעיינו בעיתונאים וספרים של טיולים, תמצאו שקיימות עשרות אפשרויות לבילוי מהנה לכל המשפחה. רק תוודאו איפה צריך להזמין מראש, ואם האתר פתוח בזמן שבו אתם מתכננים להגיע.

 

זהו, התכנון נגמר, המקומות הוזמנו, והתחושה שאתם עומדים לצאת לנופש כבר מזרימה כוחות חדשים. נותר רק לארוז תיק ולצאת לדרך לנופש של בילויים וטבע בצפון.

 

◄ למאמר בנושא לטייל בהר תבור לחץ כאן
 

 

053-9419-389