לטייל בהר תבור
 

רבים מכמות התושבים בארץ וודאי מכירים כמעט כל מקום באזור בצפון. יש אנשים אשר מבקרים  ומטיילים לעיתים קרובות יותר בצפון, ויש אנשים שמבקרים לעיתים רחוקות יותר. אותם אנשים, אשר מבקרים לעיתים קרובות בצפון, וודאי טיילו באזורי הגליל המערבי עד לאזור עמק יזרעאל סמוך להר תבור. לעומת זאת, אלה שאינם בקיאים באזור הצפון, מומלץ להם לבקר ולטייל באזור זה. הנה כמה דברים חשובים שכדאי לדעת על הר תבור:

 

ראוי לציין, כי הר תבור בראש ובראשונה אחד מההרים הגבוהים בצפון אשר נמצא בגליל התחתון. כמו כן, הצמחייה נשארה ללא שינוי מיוחד עד שנת 1900. היום הצמחייה בהר תבור היא אחת מהעשירות בכל רחבי הארץ מהמון מרכיבים בוטניים. על כן, מומלץ דווקא לטייל בעונת הקיץ עם המשפחה או החברים ולהתרשם מצמחייה ירוקה ,צפופה ועשירה וכך גם לצלם תמונות שמשמשות כמזכרת של שנים רבות.

 

הר תבור פתוח לכולם
אין ספק, כי הצפון פתוח לא רק לתושבינו אלא גם לתיירים אשר מגיעים מכל העולם.לכן, קיים מסלול מיוחד שמקיף את ההר אל מול נופים מדהימים של עצים ושל מגוון רחב של שיחים ירוקים. וכן, תיירים אשר מגיעים לטייל באזור יוכלו לעצור במקומות הנמצאים מעמק יזרעאל ועד לגליל העליון ולגליל התחתון הנמצא לא רחוק משביל ישראל. יתר על כן, ניתן ללכת ולגלות עוד מקומות מופלאים וקסומים באזור ולעשות תמונות מיוחדות ממגוון הנופים שיש.

 

האטרקציה מעל ההר
בהר תבור אפשר למצוא אטרקציה שהיא מעט שונה בנוף הישראלי והיא גלישה אווירית שבישראל ניתן לבצע רק במקומות מוגבלים. מומלץ לנסוע עם חברים או משפחה גם לטייל ולקחת חווית תמונות מרהיבות באזור וגם לבצע רחיפה על פני השמיים בגובה עצום מעל ההר, משם להביט מטה מסביב לכל הנוף הנפלא ועוצר נשימה. ניתן לומר כי אטרקציה זו מתבצעת על-ידי מדריך מקצועי, וכן לקחת כל אחד על-פי הגיל המתאים. חשוב לציין במידה וחושבים לבצע רחיפה באוויר מומלץ לעשות זאת במזג אויר נוח שאינו מסוכן.

 

יש להדגיש, שהרשויות במדינה תומכות במסגרות התיירותיות של אזור הר תבור באופנים רבים. בלי הרישיונות של משרד הפנים לא היה ניתן לבצע שום אטרקציה, וכן כל הבנייה החשובה שנעשתה בעבר הרחוק. אני ממליץ לכל מי שחובב נופים מדהימים ואזורים מיוחדים להגיע ולראות את הר תבור וסביבתו.

 

◄ למאמר בנושא- נופש בצפון לחץ כאן

 

 

053-9419-389