איך לארגן שבת חתן

 

המועד של שבת חתן משתנה בין העדה האשכנזית לספרדית כאשר אצל אלו הראשונים נהוג לחגוג שבת חתן בשבת שלפני החתונה ואצל הספרדים נהוג לחגוג אותה בשבת הראשונה שלאחר החתונה. לפי מנהג העדות בישראל נהוג להעלות את החתן לתורה במהלך השבת, לשיר לכבודו ובאופן כללי לשמחו. חלק מהציבור בישראל נוהג גם לערוך שבת חתן לילד בר המצווה. בשל היבטים פיננסיים כלכליים, כיום מרבית האנשים נוהגים לוותר על מנהג זה או לערוך אותו באופן מצומצם בלבד.

 

מה האלטרנטיבה הנוחה ביותר?
אם גם אתה החלטת שברצונך לשמור על מנהג זה, אנו ממליצים לך להמשיך בקריאה ולהיחשף לאינפורמציה רלבנטית שתסייע לך להפיק שבת חתן נפלאה ומרגשת. ראשית נציין ששבת חתן מחייבת עבודה והשקעה כספית מרובה במסגרת רכישת מוצרי המזון, תכנון האירוע וכמובן מציאת מקום לינה עבור כלל האורחים. האלטרנטיבה הנוחה ביותר עבור המארגנים, יחד עם זאת היקרה ביותר היא להפיק את השבת בבית מלון, כאשר עשרה אחוזים מהציבור הישראלי ועוד כעשרים אחוזים מהציבור הדתי נוטים לקיים את שבת החתן בבית מלון, אליו מוזמנת המשפחה וכל יתר האורחים.

 

שבת חתן איכותית במחירים נוחים
אולם יש להדגיש שקיום הטקס בבית מלון, נניח ומדובר בכמות של כחמישים אנשים עשויה להגיע להוצאות כלכליות גבוהות במיוחד של כלמעלה מ-30 אלף שקלים. אולם ישנן עוד אפשרויות, שגם הן איכותיות ומשמחות ואינם מחייבות הוצאות גבוהות וכבדות כל כך. ארגון של שבת חתן בצפון ראשית מחייב התייחסות לאפשרות הלינה עבור כלל האורחים אשר חלקם שומרי מצוות ואינם נוהגים במהלך השבת.הטיפ הראשון שלנו עבורכם הוא להכין רשימה מפורטת של כלל המוזמנים לשבת החתן, כדי לדעת בוודאות כמה אנשים מגיעים.

 

לבחור בית מלון בצפון בהתאם לתקציב
לאחר שווידאתם את כמות המוזמנים רצוי לבחור בית מלון שעונה למגבלותיכם הכלכליות. באזור הצפון ישנם המון מקומות לינה המציעים אפשרויות אירוח במחירים שווי נפש. במהלך תקופות החורף, ניתן ליהנות ממבצעים והטבות נהדרים, כך שאם באפשרותכם לערוך את השבת במועדים אלו, העדיפו לעשות זאת במטרה לחסוך בעלויות הארגון והתכנון.

 
למאמר בנושא נופש בצפון - לחץ כאן
למאמר בנושא גיבוש משפחתי בטיול - לחץ כאן

 

053-9419-389